27.11.2008

Ogłoszenia 30 XI 2008 r.


Rozpoczyna się nowy rok kościelny. Z tej okazji wszystkim składamy najlepsze życzenia!!!

Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi! Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy Świętych będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.


Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.


BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii! Szczególnie rodzinie Chudziak - za sprzątanie.


Do sprzątania prosimy z ul. Królewskiej 38: Nowak, Depta, Gierucka, Gość, Kokoszko.


W bieżącym tygodniu:
- od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty o godz. 17.00, w sobotę o 6.45. Podczas roratnich kazań będziemy poznawać św. Pawła;
- kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek i piątek od 16.30! Tylko po Roratach od ok. 18.00;
- w sobotę odwiedzimy chorych – czekamy na zgłoszenia w kancelarii;
- od godz. 17.00 w sobotę konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych mających zamiar ochrzcić dziecko w grudniu.


Na planowaną pielgrzymkę do Włoch nie ma już wolnych miejsc...


Zapraszamy za to na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie na CZUWANIE ADWENTOWE /w piątek 12 grudnia/. W programie: Akatyst, konferencja, herbata, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi. Całość zakończy Msza św. o godz. 23.00. Wyjazd z Raciborza o godz. 17.00, koszt 20 zł. Zapisy od poniedziałku w kancelarii.


Spotkania grup parafialnych: w piątek po roratach i w sobotę o 10.30 próby Marianek przed uroczystością Matki Bożej – obecność obowiązkowa! ponadto w piątek o 20.00 – wSpólnota Brewiarzowa; ministranci – wyjazd na mikołajową wycieczkę o godz. 10.30.


Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla dzieci mamy JASIA i DOMINIKA. Szczególnie polecamy MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO – obowiązkowo dzieciom, które będą uczestniczyły w Roratach...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij