Noc Kościołów 2013
25.05.2013

Noc Kościołów 2013

„Nie będzie to dzień ani noc, wieczorną porą będzie jasno” (Zach 14,7)

24 maja 2013 roku wieczorem wybrane kościoły i kaplice Raciborza otwarły swoje drzwi dla mieszkańców naszego miasta. Wzięliśmy w ten sposób udział w międzynarodowym projekcie Noc Kościołów. Międzynarodowe motto tegorocznej edycji Nocy Kościołów zaczerpnięte z Księgi Zachariasza brzmiało: „Nie będzie to dzień ani noc, wieczorną porą będzie jasno” (14,7). Wielu mieszkańców Raciborza i nie tylko zdecydowało się do wieczornych spacerów i zatrzymania się w świątyniach i kaplicach, do modlitwy, zadumy i spotkania z duszpasterzami, do wysłuchania koncertów i ciekawych prelekcji, do zajrzenia w miejsca na co dzień niedostępne.

Każdy uczestnik Nocy Kościołów otrzymał w kościele lub kaplicy, do której udał się najpierw, tzw. Paszport Pielgrzyma z programem oraz miejscem na zbieranie pieczątek potwierdzających obecność w kolejnych kościołach i kaplicach. Zebrawszy odpowiednią ilość pieczątek  dowolnym z tych miejsc otrzymał Certyfikat Nocy Kościołów, jako pamiątkę udziału w tym wydarzeniu.

W naszej Parafii także nie brakowało atrkcji duchowych i nie tylko, odwiedziło naszą piękną świętynię wielu pielgrzymów.

Za ten czas Bogu niech będą dzięki!

Galeria zdjęć (17)