Kapłańskie Emaus
12.05.2010

Kapłańskie Emaus

W czwartek, 8 kwietnia, byliśmy gospodarzami wielkanocnego spotkania kapłanów...

Kapłańskie spotkanie w Oktawie Wielkanocy jest długą tradycją. Kapłani z całego dekanatu zbierają się na uroczystej Eucharystii, by wspólnie cieszyć się radością Zmartwychwstania. W tym roku taka uroczystość odbyła się na Ostrogu. O godz. 19.00 w progi świątyni zawitało dwudziestu kapłanów dekanatu raciborskiego. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Ks. Proboszcz Jerzy Hetmańczyk. Licznie zebrani wierni modlili się w intencji całego miasta a liturgię ubogaciła obecność orkiestry. Przed końcem Eucharystii głos zabrał Ks. Prałat Jan Szywalski, najdłużej pracujący w dekanacie.

Galeria zdjęć (20)