Ogłoszenia 9 V 2010 r.
10.05.2010

Ogłoszenia 9 V 2010 r.

Dziś w naszej parafii Rocznica I komunii Świętej...

Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Niech wytrwają w łączności z Panem Jezusem już na całe życie.

W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy tzw. Dni Krzyżowe. Celem tych dni jest modlitwa o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże. Zapraszamy zatem w te dni na procesje błagalne o urodzaje na godzinę 17.30.

W przyszła niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii gościł będzie ks. dr Robert Urbańczyk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi Słowo Boże. Kolekta z tej niedzieli będzie przeznaczona na WSD.

Kolekty:, dzisiejsza na rzecz parafii za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne.

Do sprzątania prosimy z ul. Rudzkiej 37 - 38: Swoboda, Fojt, Kołek, Poznańska, Pietron.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom: Śliwka (2), Cyrus (1)

- panom Tadeuszowi i Janowi za pracę przy kościele

W bieżącym tygodniu:

- we wtorek Msza szkolna o 16.30; zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej

- w piątek 19.00 Msza dla młodzieży; w sposób szczególny zapraszamy uczniów klas II gimnazjum, którzy

rozpoczęli już swoje przygotowania do bierzmowania.

- w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi;

- od piątku, w ramach nabożeństwa majowego, rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, podczas której

będziemy odmawiać koronkę do Ducha Świętego

- zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – w poniedziałek, wtorek i środę w ramach procesji o urodzaje, natomiast od czwartku o godzinie 17.30.

Spotkania grup: w piątek o 20.00SB; ministranci w sobotę o 9.00, kandydaci o 9.30, 10.30 – Marianki.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Paweł KALEMBA, Poznań os. pod Lipami i Ewa HIPNAROWICZ, R-rz. ul. Wyglendy /zap.I/

Przemysław GROMALA, R-rz. Ul. Orzeszkowej i Klaudia SIWIEC, Knurów ul Niepodległości /zap.I/

Dariusz SZREDER, R-rz, ul. Siwonia i Maria JEGLICZKA, Gamów ul Ogrodowa 5 /zap I/

Tomasz SURTEL, R-rz, ul. Dworska i Ewa OLSZOK, R-rz, ul. Goduli /zap. III/

Rafał SOROKA, R-rz, ul. Lotnicza i Oliwia SZULC, R-rz, ul. Orzeszkowej /zap. III/

Marek BEDRONKA, R-rz, ul. Orzeszkowej i Katarzyna KUBIK, Sumina, ul. Sportowa /zap. II/

Zapisani do Włoch i Francji na czerwiec proszeni są o wpłatę zaliczki 650 zł i podanie brakujących danych.

Warto nabyć GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dobra katolicka lektura, pomaga nam w przeżywaniu naszej wiary. W najnowszym numerze rozpoczęto cykl artykułów poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce, przed jego beatyfikacją. Jest także ciekawy artykuł pt: Fatima a Rosja.

Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” a w nim płyta z wybranymi utworami Fryderyka Chopina.