Ogłoszenia 18 IV 2010 r.
18.04.2010

Ogłoszenia 18 IV 2010 r.

Dziś III Niedziela Wielkanocna...

O 16.30 dziś Nieszpory, zapraszamy do wspólnego uwielbiania Zbawiciela poprzez śpiewy wielkanocne. Wchodzimy w Tydzień Biblijny. To czas na bliższe niż zwykle spotkania z Pismem Świętym. Dziś od 15.00 zabrzmi w kościele Ewangelia św. Jana.

Kolekty: dzisiejsza na Kurię i Seminarium Duchowne, za tydzień na rzecz parafii.

Do sprzątania prosimy z ul. Rudzkiej 34 i 35: Cisz-Pachucki, Woźny, Kopacz, Pieron, Zacharko.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

W bieżącym tygodniu:

• jutro, w poniedziałek Koronka do Ducha Świętego o 17.40. Tego dnia przypada 5. rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI – zachęcamy do modlitwy w Jego intencji;

• w wtorek Msza szkolna o 16.30. Próba dla dzieci I – komunijnych z rodzicami w piątek o 16.00;

• w piątek o 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa – zmieniamy porę tej modlitwy, aby upiększyć ją i odprawiać bez pośpiechu. O 19.00 Msza dla młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich. Prosimy o obowiązkową obecność uczniów klas drugich gimnazjum, którzy rozpoczną swoje przygotowania do bierzmowania. Specjalnymi gośćmi na Mszy młodzieżowej będą siostry zakonne ze św. Notburgi, mają przygotowaną projekcję multimedialną i krótką pantomimę. Zapraszamy naszą młodzież szczególnie gorąco!!!

• w sobotę przypada DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI. Początek po Mszy św. o 6.45 zakończenie nabożeństwem o 17.30. Od 17.00 okazja do spowiedzi.

Spotkania grup: w piątek o 20.00SB; ministranci w sobotę o 9.00, kandydaci o 9.30, 10.30 – Marianki.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Maciej KWAŚNY, R-rz, ul. Lotnicza i Maria SEGIET, Bytom, ul. Strzelców Bytomskich /zap. III/

Kamil AWSIUK, Kraków, ul. Przemiarki i Magdalena AWSIUK, Kraków, ul. Przemiarki /zap. II/

Robert BIALIK, R-rz, ul. Orzeszkowej i Ewa ZABORSKA, Darłowo, ul. H. Sawickiej /zap. I/

Marek KUŁAKOWSKI, R-rz, ul. Bosacka i Małgorzata KOZIK, Świerklany, ul. Warneńczyka /zap. I/

Michał BARTELA, R-rz, ul. Bielska i Magdalena MUSIOŁ, R-rz, ul. Książęca /zap. I/

Daniel ATŁACHOWICZ, R-rz, ul. Orzeszkowej i Katarzyna ATŁACHOWICZ, R-rz, ul. Orzeszkowej /zap. I/

Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacji /24 lipca – 1 sierpnia/. Koszt: 1200 zł oraz 35 Euro na wstępy. Zapisy u ks. Wojciecha.

Wyjazd na Litwę w czwartek o 21.00 z dużego parkingu naprzeciw kościoła. Prosi się o uzupełnienie zaległości finansowych. Pielgrzymka na beatyfikację ks. Jerzego została odwołana.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze spojrzenie na tragedię pod Smoleńskiem z perspektywy wiary.