26.10.2008

Ogłoszenia 26 X 2008 r.

Przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą...

Przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą. W kancelarii zapisujemy intencje mszalne na 2009 rok: na razie jubileusze, urodziny i pierwsze rocznice śmierci. Przyjmujemy także wypominki za zmarłych – prosimy o czytelne pismo... Informujemy, że ze sprzedaży kremówek uzyskaliśmy kwotę 1655 zł. Jest to cegiełka na toczące się nieustannie prace w naszym kościele, m.in. malowanie dachu.

Kolekty: dzisiejszą przeznaczamy na misje, z uroczystości na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę na Kurię i Seminarium.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za wywóz gruzu z cmentarza dziękujemy panom Marianowi i Antoniemu,
- za prace porządkowe panu Janowi,
- za pomalowanie drzwi kościoła p. Tadeuszowi i Piotrowi,
- trzem paniom, naszym parafiankom, za malowanie ogrodzenia wokół kościoła,
- Za sprzątanie kościoła rodzinom: Bara (3 os.), Lipowski (1 os.), Klimek (3 os.), Tuzgier (1 os.), Krzyżak (2 os.).

Do sprzątania w piątek /sobota to uroczystość/ prosimy z ul. Królewskiej 31, 32 i 33: Psotta, Halama, Bubula, Gładkowski, Wendelin.

W bieżącym tygodniu:
- we wtorek o 16.30 Msza szkolna, w piątek o 19.00 nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i bierzmowańców;
- w sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 14.00 na cmentarzu;
- przed uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy do spowiedzi świętej: codziennie w czasie nabożeństw różańcowych a w piątek od godz. 17.00;
- informujemy, że w sobotę nie będzie odwiedzin chorych - z racji uroczystości przesuwamy je na tydzień później.

Spotkania grup parafialnych:
- piątek o 20.00 – wspólnota Brewiarzowa;
- spotkania ministrantów i marainek z racji uroczystości nie odbędą się.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO /4 zł/. W numerze min o prześladowaniach chrześcijan w Indiach, o których milczą media, o reformie służby zdrowia i wiele innych ciekawych artykułów i felietonów. Dla dzieci polecamy: JASIA i DOMINIKA /3 zł

W naszej parafii powstała następna Róża Różańcowa – Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w naszą parafialną modlitwę różańcową, aby zechcieli wstąpić w nasze szeregi. Członek Róży odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca spotykamy się w naszym kościele na wspólnej modlitwie i rozważaniu.

Zachęcamy do odwiedzana strony internetowej naszej parafii. Po kilkumiesięcznym zastoju portal został uaktualniony, zawiera bieżące ogłoszenia, porządek nabożeństw, stale ubogacana jest galeria, można poczytać o grupach parafialnych i najświeższych wydarzeniach. Przypominamy adres: www.parafiaostrog.pl.