Ogłoszenia 4 I 2010 r.
03.01.2010

Ogłoszenia 4 I 2010 r.

Pierwsza niedziela nowego roku, trwamy w Bożonarodzeniowej radości. Zatrzymujmy nasz wzrok na żłóbku i adorujmy nadal Chrystusa...

Kolekty: dzisiejsza na Kurię i Seminarium, ze święta w środę na Krajowy Fundusz Misyjny, za tydzień na rzecz parafii.

BÓG ZAPŁAĆ za dobro świadczone na rzecz parafii! Szczególnie: za sprzątanie rodzinom Joszko i Wieder.

Do sprzątania prosimy z ul. Agnieszki: Wołek, Waniek, Starzyński, Kujbida, Romańczuk.

W bieżącym tygodniu:

• w środę uroczystość Objawienia Pańskiego. To święto nakazane, każdy katolik tego dnia powinien powstrzymać się od prac niekoniecznych i uczestniczyć we Mszy świętej. W naszym kościele będą one o: 6.45, 8.00, 10.00, 16.00 /dzieci/ i 18.00. Po każdej z nich święcimy kredę, wodę i kadzidło;

• trwa kolęda – plan w ogłoszeniach. Kolęda na ul. Królewskiej 5 odbędzie się 11 stycznia 2010! W jej czasie nie ma wieczornej spowiedzi i nabożeństw, kancelaria czynna tylko po Mszach porannych. Kapłan przychodzi do domu, aby zaprosić do wspólnej modlitwy, udzielić błogosławieństwa rodzinie, porozmawiać o parafii. Składanie ofiar nie jest obowiązkowe i nie należy do istoty kolędy! Ewentualna ofiara jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Ministranci zaś przyjmują ofiarę do puszek – na misje i cele swojej grupy.

Spotkania grup:

• w sobotę o 9.00 – wszyscy lektorzy i ministranci, 9.30 – kandydaci, 10.30 – Marianki. Spotkanie grupy brewiarzowej nie odbędzie się.

Organizowana jest pielgrzymka na Litwę /Wilno, Troki, Kowno, Studzieniczna/. Wyjazd 22 kwietnia o 22.00, powrót 26 kwietnia o 6.00 rano. Koszt 590 zł. Informacje i zapisy u ks. Jacka.