I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2009 r.
28.11.2009

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2009 r.

Rozpoczynamy dziś Adwent, okres radosnego przygotowania na przyjście Pana. Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżycia tego szczególnego czasu!!!

• Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.

• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Szczególnie:

• Do sprzątania prosimy z ul. Cygarowej 14-16-17-21: Piszczek, Nowak, Kupczyk, Wawoczny, Raczek.

W bieżącym tygodniu:

zapraszamy na Roraty (poniedziałek – piątek: 17.00, sobota: 6.45). Zachęcajmy nasze dzieci do udziału w nich i umiejmy towarzyszyć im w tej modlitwie;

z racji Rorat kancelaria nie będzie czynna od 16.30 w poniedziałek i piątek. Sprawy załatwiamy tylko po Mszach św.;

w poniedziałek zapraszamy na Koronkę do Ducha Święteg o 16.40. W kancelarii są do nabycia koronki potrzebne do tej modlitwy za dowolną ofiarą;

we czwartek od 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O 16.40 odprawimy nabożeństwo o powołania;

w piątek o 16.40 nowenna do CPJ. O 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;

w sobotni poranek odwiedzamy chorych – czekamy na nowe zgłoszenia. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. O 19.00 druga nauka przedślubna.

•  Spotkania grup parafialnych: w piątek o 20.00 – spotkanie wSpólnoty Brewiarzowej; w sobotę o 10.00 – wszyscy lektorzy i ministranci, 10.30 – kandydaci na ministrantów; 10.30 – marianki.

Zapowiedzi przedślubne:

Artur LEWKOWICZ, R-rz, ul. Przejazdowa i Kinga MISTARZ, Wojnowice, ul. Pocztowa /zap. II/

Mateusz FORREITER, R-rz, ul. Elżbiety i Ewa CIOCH, R-rz, ul. Żorska /zap. II/

•  W kancelarii zapisujemy na wyjazd do Winowa na CZUWANIE ADWENTOWE, które odbędzie się 11 grudnia w piątek. Na razie nie zgłosiła się odpowiednia liczba osób.
  •  Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze początek cyklu adwentowego i reportaż o ośrodku poprawczym dla dziewcząt. Szczególnie zaś polecamy MAŁEGO GOŚCIA, który wprowadza w temat Rorat i drukuje słowa roratniej piosenki i wyjaśnia ideę MARGARETEK!!!

•  W naszym kościele w sobotę 12 grudnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych z racji ŚWIATOWEGO DNIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Po niej krótkie spotkanie celem zawiązania wspólnoty i wzajemnego poznania się.

•  RCK zaprasza na wystawę ozdób świątecznych w dniach 4 – 30 grudnia przy ul. Długiej 2. Prace wykonały m.in. dzieci z naszej szkoły podstawowej.

•  Módlmy się za zmarłych, szczególnie za śp. parafianina Jana NOWAKA, lat 50, zam. ul. Bosacka 3 i Szymona PANCEK, lat 71, zam. Gorzyce, ul. Bogumińska /pogrzeb w poniedziałek o 11.00/. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...