Stąd do przyszłości
25.11.2009

Stąd do przyszłości

Na stronach Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach 28 października ogłoszono wyniki Konkursu Kapitał Ludzki - "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji..."

 

Pragniemy, z prawdziwą radością i dumą poinformować, iż nasze gimnazjum wygrało 100% dofinansowanie do projektu napisanego przez nauczycielki - parafianki z Ostroga: panią wicedyrektor Violettę Szymańską-Kłoda, panią Różę Machowską i panią Annę Palczewską. Dyrektor Krzysztof Chrupajło, jeden z inicjatorów całego przedsięwzięcia, w znaczący sposób przyczynił się do jego powstania. Projekt nosi znamienny tytuł - "STĄD DO PRZYSZŁOŚCI" i będzie realizowany przez okres 2 lat.

Kwota dofinansowania jest niebagatelna – 519555,00 zł. Jesteśmy jedyną szkołą w Raciborzu, która samodzielnie aplikowała o środki unijne i je otrzymała!

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na bardzo atrakcyjne, innowacyjne zajęcia pozalekcyjne - kurs asertywności, komunikacji interpersonalnej, edukacji prospołecznej, prozdrowotnej, prorodzinnej, autoprezentacji, zdrowego odżywiania, zajęcia z kultury dawnej (bractwo rycerskie) oraz fotograficzne i filmowe. Do prowadzenia tych zajęć będą zapraszani profesjonaliści m.in. lekarz medycyny, mediatorzy sądowi, psycholodzy, dietetycy, operatorzy filmowi itd. Na każdych zajęciach przewidziany jest poczęstunek. Ponadto młodzież biorąca udział w projekcie skorzysta z darmowych wycieczek, otrzyma bilety na basen, lodowisko, kręgielnię, do kina, groty solnej, aquaparku. Będą organizowane wyjazdy do restauracji wegetariańskiej, na pokazy rycerskie i na ściankę wspinaczkową. Słowem - każdy, nawet najbardziej wybredny uczeń - znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Dodatkowo szkoła zyska tablice interaktywne, laptopy z oprogramowaniem, ekrany, projektory multimedialne, akcesoria i oprogramowanie fotograficzne i filmowe, nowoczesne kamery HD, komplety oręża rycerskiego, komplety zastawy stołowej i wiele, wiele innych urządzeń niezbędnych do realizacji projektu.

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij