Pielgrzymki w listopadzie
25.10.2009

Pielgrzymki w listopadzie

Zapraszamy na pielgrzymki parafialne w listopadzie:

7 XI /sobota/ na Apel Jasnogórski i do Gidli. Wyjazd o godz. 11.00, powrót po północy. Koszt: 35 zł.

28 – 29 XI /sobota – niedziela/ do Wiednia na słynny Jarmark Świąteczny. W programie: zwiedzanie najważniejszych zakątków miasta, nocleg w hotelu pod Wiedniem, śniadanie, dwie obiadokolacje, opieka pilota i przewodnika oraz udział w Jarmarku. Koszt: 330 zł.

Bliższe informacje o pielgrzymkach u ks. Wojciecha, zaś szczegółowy plan wyjazdu do Austrii poniżej.

Zapisy od poniedziałku w kancelarii.

JARMARK ŚWIĄTECZNY W WIEDNIU

program wyjazdu:

Adwent to wspaniały czas by odwiedzić Wiedeń. W mieście odbywa się wiele jarmarków adwentowych, pełnych stoisk z grzanym winem i miejscowymi bożonarodzeniowymi przysmakami, a także z pamiątkami i podarkami. Najsłynniejszy, pełen wiedeńskiego czaru, jarmark odbywa się na placu przed Ratuszem. Przyratuszowy park dzięki nastrojowo udekorowanym drzewom staje się idealnym miejscem na spacery. Przy rezydencji Habsburgów - pałacu Schönbrunn ma miejsce jarmark kulturalny, gdzie na stoiskach można znaleźć wyroby tradycyjnego rękodzieła, ale także wiejskie specjały i rustykalne ozdoby świąteczne. Jarmarki na wąskich uliczkach Spittelbergu oraz przy kościele Św. Karola oferują szlachetne wyroby rzemiosła artystycznego.

I dzień (28.11.2009 sobota):

Wyjazd w godzinach porannych (o godz. 5:00), przyjazd do WIEDNIA w godzinach południowych i zwiedzanie rezydencji cesarskiej Schonbrunn – sale cesarskie i ogrody, Fontanna Neptuna, Glorietta. Przejazd autokarem wokół centrum – Opera, Teatr Narodowy, Parlament, III dzielnica – Hundertwasserhaus. Czas wolny. Możliwość spędzenia czasu na Wiedeńskim Jarmarku Świątecznym. Przejazd na miejsce noclegu (okolice Wiednia). Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

II dzień (29.11.2009 niedziela):

Po śniadaniu opuszczenie hotelu i przejazd na dalsze zwiedzanie WIEDNIA, m.in.: Hofburg, ulica Graben, Zegar Figuralny, Kolumna Morowa, katedra św. Szczepana. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd przez Grinzing – dawną wioskę winiarzy na Mszę Św. na Wzgórze Kahlenberg do Kościoła św. Józefa. Po Mszy wyjazd w drogę powrotną. W Czechach zaraz za granicą z Austrią obiadokolacja w restauracji. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Świadczenia:

• przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video)

• opieka pilota-przewodnika w czasie trwania wycieczki

• pilot miejski we Wiedniu

• 1 nocleg w hotelu** w o okolicach Wiednia (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami)

• wyżywienie: 1 śniadanie + 2 obiadokolacje

• ubezpieczenie: NW, KL