Od Strzegomia po Legnicę
12.10.2009

Od Strzegomia po Legnicę

 

... tak najkrócej możnaby opisać naszą ostatnią pielgrzymkę parafialną...

 

Choć sobotni poranek 10 października nie zapowiadał się najlepiej, punktualnie o godz. 7.30 autobus wypełniony pielgrzymami odjechał z Ostroga. W ten sposób rozpoczął się piękny dzień, nade wszystko poświęcony Bogu i Matce Najświętszej. Głównym punktem pielgrzymkowym był Strzegom ze swoją bazyliką i figurą MB Strzegomskiej. Tam odprawiona została Msza święta, po której pan Krzysztof Kaszub przeprowadził pątników przez świątynię i miasteczko. Następny postój odbył się w Rogoźnicy i tamtejszym obozie GROSS ROSEN. Nawiedziliśmy także ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze. Nie zabrakło jak zawsze niespodzianek: zaglądnęliśmy do sanktuarium w Legnickim Polu oraz do Białej Legnickiej Pani w kościele franciszkanów w Legnicy. Tam udzielił nam błogosławieństwa prymicyjnego wyświęcony tego dnia przed południem na kapłana o. Tomasz Trawiński OFM.

Podziel się:
Galeria zdjęć (28)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij