11.10.2009

Ogłoszenia 11 X 2009 r.

Dziś DZIEŃ PAPIESKI...

Pontyfikat Jana Pawła II zmienił bieg dziejów świata w każdym jego wymiarze. Bogu dziękujmy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, za jego trwającą w nas katechezę, kiedy nasze serca ciągle uczył powtarzać: „Totus Tuus”!

Dzisiaj o 16.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w intencji beatyfikacji JANA PAWŁA II.

Kolekta na potrzeby naszej parafii, przed kościołem kwesta na rzecz FUNDACJI NOWEGO TYSIĄCLECIA. Za tydzień kolekta na misje.

BÓG ZAPŁAĆ  za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Do sprzątania prosimy z ul. Cecylii 11-13-14-16: Litwin, Schinke, Kucza, Opala, Kopka.

W bieżącym tygodniu:

• wciąż zapraszamy gorąco na nabożeństwa różańcowe: poniedziałeksobota g. 17.30, niedziela g. 16.30;

• w poniedziałek ok. g. 18.00 po różańcu zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego. W kancelarii można nabywać koronki potrzebne do tej modlitwy wykonane przez Siostry Służebnice Ducha Św. z Nysy;

• we wtorek Msza szkolna dla dzieci z SP 1. Zapraszamy na 16.30;

• w środę DZIEŃ NAUCZYCIELA. Zachęcamy do modlitwy za nauczycieli i wychowawców;

• w piątek po różańcu nowenna do CPJ. O 19.00 różaniec dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania;

• w sobotę o godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W przyszłą niedzielę KIERMASZ czyli rocznica poświęcenia naszej świątyni – uroczysta SUMA za Parafian o 10.30. Przed kościołem będą do nabycia KREMÓWKI PAPIESKIE.

Spotkania grup parafialnych:

• w piątek o 20.00 – spotkanie wSpólnoty Brewiarzowej (zapraszamy nowe osoby);

• w sobotę o 9.00 – wszyscy lektorzy i ministranci; 10.00 – kandydaci na ministrantów; 10.30 – marianki.

Zapowiedzi przedślubne:

TOMCZYK Krzysztof, R-rz, ul. Królewska i SMOLAK Patrycja, Pietrowice Wlk., ul. 1 Maja /zap. II/

17 października w klasztorze Annuntiata odbędą się obchody ku czci św. Łukasza, patrona służby zdrowia. W programie o 16.30 różaniec, 17.00 Msza święta, po niej spotkanie przy stole. Zaprasza kapelan szpitala.

Zachęcamy do zakupu i lektury GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Z racji Dnia Papieskiego gratisowo dołączono do niego upominek: płytę z nagraniem TRYPTYKU RZYMSKIEGO /poematu, którego autorem jest Jan Paweł II/.

Galeria zdjęć (20)