18.03.2023

Ogłoszenia parafialne - 19.03.2023

Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy; o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba.

KOLEKTY: dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, a w przyszłą na potrzeby naszej parafii.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w koścuiele i w obejściu;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Przejazdowej:Błaszczyk, Zając, Szymiczek, Bartula, Tomczak, Koczwara.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy, tj. 22 marca. Wygłosi je ks. Grzegorz Bracik z Rybnika. Dzisiaj nauka ogólna na każdej Mszy św. Po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek, wtorek i środę nauka ogólna na Mszach św. o godz. 6:45 i 18:00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po wieczornej Mszy św., zaś nauka stanowa dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę w dwóch grupach: klasy I-IV od godz. 9:00 i klasy V-VIII od godz. 11:00.

- w poniedziałek - o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 i po nauce stanowej dla kobiet – około 19:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania;

- w piątek – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych, które można składać w kancelarii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie celebrowana jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii przed Mszą św.;

- w sobotę – od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą);

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30; w pozostałe dni bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 10 zł i Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 7 zł.