11.03.2023

Ogłoszenia parafialne - 12.03.2023

Przeżywamy III Niedzielę w Okresie Wielkiego Postu; na godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba.

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę przy kościele i w obejściu;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Czajkowski – 2 osoby, Ochocki – 1 osoba, Kołaczek – 1 osoba.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Przejazdowej: Gorczowski, Janiczko, Jakus, Paradowski, Stochmiałek, Pieła.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek o godz. 12:00 nabożeństwo fatimskie;o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego; wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana jako zbiorowa za żyjących. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii przed Mszą św.;

- we wtorek o godz. 17:30 zamiast Mszy świętej szkolnej odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej; po nabożeństwie poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych;

- w piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych, które można składać w kancelarii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas VIII, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania;

- w sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 10 zł i Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.

W przyszłą niedzielę, tj. 19 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy, tj. 22 marca. Wygłosi je ks. Grzegorz Bracik z Rybnika. Pierwsza Msza św. z nauką ogólną w sobotę o godz. 18:00. W niedzielę nauka ogólna na każdej Mszy św. Po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek, wtorek i środę nauka ogólna na Mszach św. o godz. 6:45 i 18:00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po wieczornej Mszy św., zaś nauka stanowa dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę w dwóch grupach: klasy I-IV od godz. 9:00 i klasy V-VIII od godz. 11:00.

Informujemy naszych Parafian, że zebraliśmy w ostatnich zbiórkach do puszek:

- na Turcję i Syrię – 4220,70 zł

- na Ukrainę – 3662,60 zł

- na misje ad gentes – 1529,20 zł

Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ritę Spula (ul. Cygarowa) – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...