Ogłoszenia parafialne - 25.12.2022

Przeżywamy Niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; o godz. 16:30 nieszpory kolędowe;

• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, jutro z II święta Bożego Narodzenia (26 grudnia) na Wydział Teologiczny w Opolu, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w budowanie naszej Groty Betlejemskiej, za udekorowanie naszego Kościoła, za poświęcony czas, siły i pracę; całej grupie LSO, Szafarzom, Mariankom, Organistom za budowanie całej świątecznej oprawy muzyczno-liturgicznej; wszystkim darczyńcom za ofiarowane elementy dekoracyjne i kwiaty do kościoła;rodzinomz ulicy Morcinka za posprzątanie naszej świątyni: Mkołajec – 2 osoby, Piela – 2 osoby, Szwed – 2 osoby i Zuber – 1 osoba.

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Morcinka: Miechówka, Grażdankin, Zalewski, Jaroszewicz, Kowalczyk, Wyleżych, Kowalczyk.

Informujemy naszych parafian, iż plan tegorocznej kolędy został już zamieszczony na naszej parafialnej strone internetowej; jest również wywieszony w gablotce z tyłu kościoła. Ponadto każdego tygodnia będziemy drukowali w gazetce parafialnej plan kolędy w najbliższym tygodniu. Plan na najbliższy tydzień został już podany do wiadomości w ostatnią niedzielę.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- wewtorek -Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszach świętych poświęcenie wina; od godziny 9:00 kolęda w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”;

- w środę - Święto Świętych Młodzianków, męczenników; Msza Święta z błogosławieństwem dzieci o godz. 9:00; prosimy, aby dzieci przyniosły plansze roratnie;

- w piątek - święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa; wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych; kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św.;

- w sobotę - ostatni dzień roku Kalendarzowego A.D. 2021; Msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem i błogosławieństwem sakramentalnym o godz. 17:00;

- ze względu na czas kolędy kancelaria parafialna czynna po porannych Mszach Świętych;

- z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny w cenie 8 zł;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

+ Helenę Zalewski z Dusznik Zdroju; + Anna Ploch z Pszowa; + Elżbietę Glensk (ul. Rogera), + Henryka Erenberg (ul. Rudzka)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…