27.11.2022

Ogłoszenia parafialne - 27.11.2022

Dziś celebrujemy I Niedzielę Adwentu; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe, podczas którego będą błogosławione wieńce, świece i lampy adwentowe;

  • KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii; zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu.

  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na niedzielę w sobotę tydzień temu rodzinom: Szendzielorz (3 osoby)i Bahryj (1 osoba) i posprzątaniekościoła na dzisiejszą niedzielę Panu Tadeuszowi szafarzowi oraz za złożenie ofiary na rzecz kościoła rodzinie Węgrzyn;

- Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za prace porządkowe na placu kościelnym za pracę w kościele;

- za prace przy wystroju naszego kościoła: Panu Maćkowi szafarzowi, Panu Patrykowi, naszemu lektorowi Kubie, naszym Mariankom: Dominice, Zuzi i Karolinie;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Węgrzyn, Karp, Sienkiewicz, Cerkowniak, Król, Nadachewicz, Piskoń.

Dzisiaj w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku odpust parafialny.

Informujemy parafian, że projekt zgłoszony przez naszą parafię do konkursu ogłoszonego przez Lasy Państwowe pt.: „Drewno jest z lasu” został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Konkursową. Tym samym staliśmy się beneficjentami dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego. Zgodnie ze zgłoszonym projektem i podpisaną umową z Lasami Państwowymi po wykonaniu działań promocyjnych parafia otrzyma dofinansowanie w kwocie 65 000 zł, które w części zostanie przeznaczone na renowacjędrewnianych elementów zabytkowej drewnianej kapliczki z II połowy XIX wieku znajdującej się na terenie starego cmentarza przy kościele na ul. Morawskiej w Raciborzu. Renowacja zostanie przeprowadzona po uzyskaniu zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków, gdyż znajduje się zarówno w gminnym (Ostróg nr rej. Zob. A/1693/98) jak i wojewódzkim rejestrze zabytków.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Roraty, które od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17:00, zaś w soboty o godz. 8:00;

- Roraty dla dorosłych będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6:45, zaś w soboty o godz. 8:00; prosimy, aby na Roraty, zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli przychodzili z lampionami adwentowymi;

- na plebanii można nabywać opłatki wigilijne; natomiast świece Caritas będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli;

- w tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca – poranne Msze św. według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ, w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP – różaniec wynagradzający zostanie odmówiony przed Mszą św. o godz. 7:00;

- w czwartek wieczorem po Roratach kolejna katecheza dla dorosłych na salce przykościelnej;

- w piątek – kolejna nauka przygotowująca do sakramentu Bierzmowania dla klas VI; zapraszamy na Roraty o godz.17:00, a następnie nauka;

- w sobotę - od godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi (w tygodniu spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą); o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna na salce dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu grudniu i styczniu;

- odwiedziny chorych świąteczno-noworoczne odbędą się 10 grudnia, tj. w sobotę od godz. 8:00;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci;

- w przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Mikołaja w Raciborzu. 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij