22.10.2022

Ogłoszenia parafialne - 23.10.2022

Przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. O godz. 16:30 Nabożeństwo Różańcowe.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na misje, zaś z przyszłej na potrzeby naszej parafii.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim,

- Panu Tadeuszowi szafarzowi oraz Paniom: Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

- za posprzątanie naszego Kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Grodecki – 2 osoby, Granieczny – 1 osoba, Cińcio – 1 osoba, Gadzała – 1 osoba.

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Szczypuła, Kunik, Meyro, Skaba, Simek, Murdzek.

* Przyjmujemy już intencje mszalne za żywych – jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe na 2023 rok. Intencje za naszych zmarłych będziemy przyjmować po Uroczystości Wszystkich Świętych.

* We wtorek o godz. 17:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I-V) oraz przedszkolaków na Nabożeństwo Różańcowe, podczas którego zostaną poświęcone różańce dzieci z klas 3-cich przygotowujące się do I Komunii świętej. Przypominamy również, iż Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków w każdą niedzielę o godz. 12:00 ze specjalnym kazaniem.

* W piątek wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie celebrowana jako Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać przed Mszą św. w zakrystii.

* W sobotę o godz. 17:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.).

* Gość Niedzielny w cenie 8 zł oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 5 zł do nabycia przed kościołem.

* Pragniemy poinformować, iż na naszym nowym cmentarzu parafialnym zostało postawione nowe ogrodzenie. Zwracamy się z gorącą prośbą do naszych parafian o pomoc przy uporządkowaniu terenu przy tym ogrodzeniu (powyrywać rosnące tam chwasty i trawy oraz wyplewić). Dołóżmy wszelkich starań, aby ten nasz cmentarz był naszą dobrą wizytówką i godnym miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych.

* Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: Kazimierza Sawickiego (ul. Królewska), Bogdana Adamczyka (ul. Orzeszkowa), Hildegardę Gmyrek (ul. Rudzka) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie...