INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - PAŹDZIERNIK

1. RÓŻA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

modli się w intencji Ojca Świętego Franciszka i w Jego intencjach, a także za emerytowanego Papieża Benedykta XVI.

2. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS

modli się za Kapłanów posługujących w naszej parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie, umocnienie w kapłaństwie oraz o wszelkie potrzebne dla Nich łaski.

3. RÓŻA ŚW. JANA PAWŁA II

modli się o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii oraz za wywodzących się z Ostroga ks. Marcina Jaśkowskiego, s. Nazarię, s. Damaris i s. Hannę.

4. RÓŻA ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ

modli się, aby Duch Święty wspierał dzieło misjonarzy oraz świeckich wolontariuszy, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie.

5. RÓŻA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

modli się o rozwój dzieła Żywego Różańca, a także o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich członków Róż Różańcowych w naszej parafii.

6. RÓŻA BŁ. CZESŁAWA

modli się w intencji Polski o pokój i ład społeczny, aby rządzących naszym krajem cechowała uczciwość, prawość, umiłowanie prawdy i dobro Ojczyzny.

7. RÓŻA ŚW. OJCA PIO

modli się za małżeństwa zagrożone rozpadem, aby znalazły siły do przebaczenia i otworzyły się na działanie łaski Bożej.

8. RÓŻA ŚW. JANA BOSKO

modli się za wszystkich ludzi, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi twórcami dialogu i przyjaźni.

9. RÓŻA ŚW. JANA CHRZCICIELA

modli się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad chorymi i starszymi było wspierane przez rządy oraz lokalne wspólnoty.

INTENCJA PAPIESKA – o Kościół otwarty na wszystkich:

módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.