31.07.2022

Ogłoszenia parafialne - 31.07.2022

Przeżywamy dziś XVIII niedzielę zwykłą. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekty: z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu.

Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Mordeja – 2 osoby i Kowalczyk – 1 osoba;

- za prace przy kościele państwu Stanisławie i Stanisławowi,

- za prace przy trawnikach i kwiatach na placu kościelnym paniom Halinie i Genowefie.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Głowacki, Opala, Adamiak, Tarnawski, Sarna, Kudzin.

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.25 Różaniec o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

Dziś i we wtorek, albo w przyszłą niedzielę (7 sierpnia) można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Poranne intencje według wskazanych intencji: w czwartek: za kapłanów o świętość ich życia i posługi oraz o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne (o godz. 17:00 – Godzina święta); w piątek: w intencji czcicieli NSPJ i ich rodzin oraz za ++ czcicieli i w sobotę: w intencji czcicieli Niep. Serca Maryi i o nawrócenie grzeszników. Różaniec wynagradzający będzie odmówiony po Mszy świętej.

W sobotę o godz. 17:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą; zaś na salce przykościelnej również o 17:00 nauka przedchrzcielna.

Przypominamy, że we wrześniu w Opolu w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej będą miały miejsce Pielgrzymki Srebrnych (4. września o godz. 14.00) i Złotych Jubilatów Małżeńskich (11. września o godz. 14.00). Pary które chciałyby otrzymać imienne zaproszenie w przesyłce pocztowej od naszego Biskupa proszone są o podanie nam swoich danych.

Ruszyły zapisy na 46. pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Z Raciborza wyruszy w poniedziałek 15. sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00 sprzed naszego kościoła. Opłata wynosi 30 zł (jeśli z jednej rodziny pielgrzymuje więcej osób to pierwsza osoba płaci 25 zł a kolejne po 20 zł), za przewóz bagażu – 50 zł, za powrót autokarem do Raciborza 50 zł.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej po każdej odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz ratowania życia małego Mikołaja. Jego leczenie rdzeniowego zaniku mięśni wymaga drogiego, nierefundowanego lekarstwa. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

Czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł do nabycia przed kościołem.

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: Ryszarda Zuber (ul. Morcinka), Kornelię Szumera (ul. Browarna) – Jej pogrzeb odbędzie się 1 sierpnia w poniedziałek o godz. 10:00 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.