23.07.2022

Ogłoszenia parafialne - 24.07.2022

Przeżywamy dziś XVII niedzielę zwykłą. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekty z dzisiejszej i z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie Perdak (2 osoby),

- za prace przy kościele państwu Stanisławie i Stanisławowi,

- za prace przy trawnikach i kwiatach na placu kościelnym paniom Halinie i Genowefie.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Drabek, Paliwoda, Paul, Kowalczyk, Szydłowski, Cichoń.

W poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.25 Różaniec o pokój na świecie.

W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.

Przypominamy, że we wrześniu w Opolu w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej będą miały miejsce Pielgrzymki Srebrnych (4. września o godz. 14.00) i Złotych Jubilatów Małżeńskich (11. września o godz. 14.00). Pary które chciałyby otrzymać imienne zaproszenie w przesyłce pocztowej od naszego Biskupa proszone są o podanie nam swoich danych.

Ruszyły zapisy na 46. pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Z Raciborza wyruszy w poniedziałek 15. sierpnia. Opłata wynosi 30 zł (jeśli z jednej rodziny pielgrzymuje więcej osób to pierwsza osoba płaci 25 zł a kolejne po 20 zł), za przewóz bagażu – 50 zł, za powrót autokarem do Raciborza 50 zł.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz ratowania życia małego Mikołaja. Jego leczenie rdzeniowego zaniku mięśni wymaga drogiego, nierefundowanego lekarstwa. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

Zapowiedzi przedślubne (I): Marcin Jedz z Raciborza i Klaudia Foryś z Wrocławia.

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: Stanisława Czuja (z ul. Odrzańskiej), Tadeusza Maliborskiego (z ul. Królewskiej) i Jadwigę Maks (z ul. Cygarowej – jej Msza pogrzebowa będzie miała miejsce w naszym kościele się w poniedziałek 25. lipca o godz. 13.00, złożenie ciała na cmentarzu przy ul. Głubczyckiej) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.