Pielgrzymka wschodnia
24.08.2009

Pielgrzymka wschodnia


W dniach 26 - 29 lipca nasza parafia pielgrzymowała na ziemię przemyską i do Lwowa...


Pierwszym punktem tego czterodniowego wyjazdu była Zabawa i znajdujące się tam sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Tu pielgrzymi mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej Eucharystii w intencji uczestników Akcji III Most. Sprawował ją Ks. Pułkownik Tadeusz Bieniek, Dziekan Sił Powietrznych, w otoczeniu pięciu kapłanów, obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i setek wiernych. Wygłoszona homilia, wspaniale patriotyczna, wielu osobom zapadła głęboko w serce. Tego dnia nasza pielgrzymka odwiedziła jeszcze Tarnów, gdzie spotkaliśmy się z Proboszczem katedry i spacerowaliśmy przyjemną starówką. Nasze noclegi odbywały się w Leżajsku, u boku wspaniałego sanktuarium MB Pocieszenia. Każdego wieczora zaglądaliśmy do ogromnej bazyliki, by uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, być świadkami zasłonięcia obrazu i wysłuchać wieczornej medytacji. Z kolei w ciągu dnia intensywnie zwiedzaliśmy: Lwów, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Ustrzyki Dolne... Całość zakończyliśmy nad piękną Soliną.

Podziel się:
Galeria zdjęć (32)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij