12.06.2022

Ogłoszenia parafialne - 12.06.2022

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej; o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii; także za tydzień zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Skowronek, Żłobicki;

- Paniom: Halinie, Genowefie, Renacie i Teresie za prace przy kwiatach i w obejściu kościoła;

- Pani Krystynie za pracę przy kwiatach w kościele;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim,;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Panu Marianowi za skoszenie trawy przy kościele;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Lotniczej: Palowski, Pistelok, Książek, Wolny, Szymańska, Durkalec.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Dzisiaj nasza parafialna pielgrzymka do Matki Bożej – Msza św. na miejscu o godz. 9:30;

- w poniedziałek o godzinie 12:00 nabożeństwo Fatimskie; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; wieczorna Msza św. celebrowana będzie jako zbiorowa za żyjących; kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św. lub w kancelarii parafialnej;

- we wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo do NSPJ – zamiast Mszy św. szkolnej;

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało; Msze św. o godz. 7:30, 9:00 po niej procesja, około 11:00 po procesji i wieczorna o 17:00; procesje Bożego Ciała odprawimy na placu kościelnym do czterech ołtarzy: 1) kaplica Ogrójca 2) kaplica Bożego Grobu 3) przy figurze MB Bolesnej 4) pod werandą plebanii; prosimy o przygotowanie ołtarzy te same grupy co w terenie; starajmy się też przystroić okna na Boże Ciało mimo, że procesja odbędzie się przy kościele – jest to zewnętrzny znak naszej wiary i przynależności do Kościoła Katolickiego. Oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św. wieczornej dookoła kościoła z krótkim nabożeństwem do NSPJ;

- zapraszamy w najbliższy czwartek na procesję Bożego Ciała dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, jak również małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami (także podczas oktawy);

- w piątek  17 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się Msza św. z okazji 10. rocznicy święceń kapłańskich ks. Damiana i kolegów z roku. Przyjedzie ponad 20-tu księży. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy; o godz. 17:30 nabożeństwo do C.P.J;

- w sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazji do spowiedzi;

- w najbliższą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10:30. Kazania odpustowe wygłosi ks. Stefan Kotula, emerytowany proboszcz z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, pochodzący z Markowic.

-  przy wyjściu z kościoła do nabycia  Gość Niedzielny Extra (12 zł) i  Gość Niedzielny (normalny 8zł);

- zapraszamy naszych parafian na modlitwę różańcową w int. Pokoju na Ukrainie we wtorek i środę o 17:25.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 16 czerwca (czwartek) o godz. 17:00 (z parkingu sprzed kościoła) na Koncert Uwielbienia Pana na Górę św. Anny. Koszt wyjazdu 45 zł. Zabrać ze sobą świecę. Zapisy u Pani Adamowicz. 

Do wieczności Pan Bóg powołał: Władysława Mitręga (ul. Segeta) i Hipolita Żołneczko (ul. Katowicka) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij