09.04.2022

Ogłoszenia parafialne - 10.04.2022

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej – rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia; na plebanii do nabycia świece – paschaliki w cenie 2 zł. ; na godz. 16:30 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii; ofiary składane przy nawiedzeniu Bożego Grobu przeznaczona są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętą.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panom za pracę przy Bożym Grobie;

- Pani Urszuli za udekorowanie kościoła;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Pietrykowski, Kubica.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Kwaśny, Rój, Kowalski, Lamla; Duda, Deptuła. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA:

Poniedziałek – Środa                 rano od 6:30 do 7:30 i wieczorem od 17:30  do 18:30

Wielka Środa                            Noc Konfesjonałów w kościele farnym !!! od godz. 20:00 do 23:00

Wielki Czwartek                       rano od 7:00 do 9:00 i popołudniu od 15:00 do 18:00

Wielki Piątek                            rano od 7:00 do 9:00 i popołudniu od 15:00 do 18:00

Wielka Sobota                          rano od 7:00 do 9:00 i popołudniu od 15:00 do 17:00

 

- w poniedziałek o godz. 17:30  nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej na Drogę Krzyżową;

- od czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym;

- w czwartek o godz. 19:00 Msza Wieczerzy Pańskiej; dla tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w wieczornej Mszy o godz. 8:00 nabożeństwo z udzieleniem Komunii Świętej; w tym dniu parafianie zapraszają do naszego kościoła na całodzienną modlitwę za naszych kapłanów – od godz. 8:20 do godz. 18:30.

- w piątek obowiązuje post tzw. ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek w  ciągu dnia do syta; o godz. 9:00  Droga Krzyżowa zalecki za zmarłych można składa w kancelarii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; o godz. 19:00 Ceremonia Liturgii Wielkiego Piątku; w Wielki Piątek rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie przez 9 dni o godz. 15:00 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najśw. Sakramentem; w Wielki Piątek adoracja przy Bożym Grobie rozpocznie się po wieczornej Liturgii Męki Pańskiej i będzie trwała przez całą noc z piątku na sobotę i w dzień do wieczornej Liturgii Wielkiej Soboty. Prosimy, aby od godz. 22:30 w piątek do godz. 7:00 w sobotę zapisywać się na adorację, tak jak ostatnio;

- w sobotę od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji w Bożym Grobie; święcenie pokarmów na wielkanocny stół o każdej pełnej godzinie od 11:00 do 15:00 ; o godz. 19:00 Wigilia Paschalna, którą rozpoczynamy przed kościołem od poświęcenia ognia i uroczystej procesji za świecami do zaciemnionego kościoła;

- w niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 5:30; pozostałe Msze w porządku niedzielnym; o godz. 16:30 wieczorne nieszpory wielkanocne, które kończą Święte Triduum Paschalne;

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek  od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych.

W Wielki Wtorek, Środę i Czwartek o godz. 17:25 modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij