27.03.2022

Ogłoszenia parafialne - 27.03.2022

Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy; o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba.

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu;

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Talik, Winiarz, Gaweł, Kubica, Sidor. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- w poniedziałek - o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek - o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla uczniów ze szkoły podstawowej;

- we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 17.25 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie prowadzony przez Róże Różańcowe;

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca - poranna Msza w  intencji Czcicieli NSPJ i ich rodzin oraz za ++ Czcicieli; o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych, które można składać w kancelarii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klasy VI, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do bierzmowania; również w piątek w DPS „Złota Jesień” o godz. 9:00 Msza św. i spowiedź przedświąteczna;

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca – poranna Msza św. w intencji do Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników; różaniec wynagradzający po Mszy św.; odwiedziny chorych odbędą się 9 kwietnia od godz. 8:00 - chętnych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii lub telefonicznie; o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna na salce przykościelnej, a w kościele od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą);

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 5 zł.        

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Raciborski Remont Małżeński w dniach 1-3 kwietnia w kościele NSPJ w Raciborzu. Spotkania w piątek i sobotę o godz. 19:30, a zakończenie w niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Norberta Zaiczek (Lotnicza), Ludwikę Górską (Chełmońskiego – Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 29 marca o godz. 11:00) –

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij