28.02.2022

Ogłoszenia parafialne - 27.02.2022

Przeżywamy VIII niedzielę w okresie zwykłym. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do Wielkiego Postu, które trwać będzie również w poniedziałek i wtorek. Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji; o godz. 16:30 nabożeństwo na zakończenie adoracji. 

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu;  dziś i w środę popielcową przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie i uchodźców.                                     

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- zazłożenie ofiary i posprzątanie naszego kościoła oraz przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Burda – 2 osoby, Błaszków – 2 osoby, Plewczyński – 2 osoby;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Dzumyk, Płaczek, Strojny, Lis, Selera, Procek. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego i zakończenie adoracji;

- we wtorek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17:30 nabożeństwo na zakończenie adoracji;

- w środę – Popielec. Obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6:45, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy św. poświęca się popiół przygotowany z palm poświęconych w ubiegłym roku i posypuje się głowy wiernych. Przypominamy, iż od dnia dzisiejszego do I niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni o ducha pokuty

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca - poranne Msze według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośba o nowe powołania kapłańskie, w piątek  w intencji Czcicieli NSPJ i w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca i o nawrócenie grzeszników; 

- w czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta;

- w piątek  o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych, które można składać w kancelarii lub zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klasy VI szkoły podstawowej, a po niej na naukę formacyjną przyg. do bierzmowania;

- w sobotę po porannej Mszy odmówiony zostanie różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 comiesięczne odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży); o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi; o godz. 17:00 w salce katechetycznej nauka przedchrzcielna;                

- Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- w niedzielę - na godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (cykl kazań głosi w tym roku ks. Damian); prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św.;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Mały Gość dla dzieci w cenie 5 zł.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

śp.  Ingeborgę Bednarz (ul. Bosacka), Józefa Prusickiego (ul. Długa), Marię Szramowską (ul. Długa).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij