Ogłoszenia 9 VIII 2009 r.
08.08.2009

Ogłoszenia 9 VIII 2009 r.

Dziś XIX niedziela zwykła w ciągu roku...

Zapraszamy na wieczorną modlitwę Kościoła w ramach wieczornego nabożeństwa o 16.30. Niech nasze świętowanie niedzieli nie ogranicza się tylko do mszy św. – chociaż ona jest najważniejsza – ale niech znajdzie swoje dopełnienie właśnie we wspólnej parafialnej modlitwie wieczornej.

Kolekta na potrzeby naszej parafii. W sobotnią uroczystość na KUL, a za tydzień w niedzielę na potrzeby parafii.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia 32 i 33: Hawranek, Kozdęba, Kaczorowska, Barcewicz, Adamczyk.

W bieżącym tygodniu:

- w poniedziałek o 17.45 zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego

- w sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. będzie niedzielny. Świętowanie tej wielkiej uroczystości rozpoczniemy już w piątek wieczorem mszą św. wigilijną. O godzinie 16.30 w samą uroczystość zapraszamy do kościoła na śpiew Godzinek ku czci NMP. W sobotnią uroczystość po mszach św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W piątek, sobotę i niedzielę na Górze św. Anny Uroczystość Wniebowzięcia NMP z obchodami kalwaryjskimi.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Wawrzyniec diakon i męczennik, we wtorek św. Klara, a w piątek św. Maksymilian Kolbe.

Zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii. Koszt: 20 zł – znaczek, 20 zł -  bagaż.

Zapowiedzi przedślubne:

HEROK Jacek, R-rz, ul. Tomali i WOJCIECHOWSKA Justyna, R-rz, ul Królewska /zap. III/

FORREITER Dawid, R-rz, ul. Elżbiety i MADEJSKA Żaneta, R-rz, ul. Polna /zap. III/

SZLACHETKO Łukasz, R-rz, ul. Chodkiewicza i SOWIŻRAK Iwona, R-rz, ul. Lotnicza /zap.III/

MŁOT Mateusz, R-rz, ul. Lotnicza i DASZKIEWICZ Dominika, Jastrzębie Zdrój, ul. Świerkowa  /zap II/

KUBICKI Marcin, Leszno, ul. Powst. Śl i WIJATYK Kazimiera, R-rz, ul. Rogera  /zap II/

ZADROŻNY Arkadiusz, Łąka Prudnicka, ul. Chocimska i MIKETA Violetta, R-rz, ul. Rudzka /zap II/

WRÓBLEWSKI Piotr, Pilszcz, ul. Wojska Polskiego i OŁTRZEWSKA Agnieszka R- rz, ul. Kossaka /zap II/

MRASEK Stefan, R-rz, ul. Kolejowa i  SZYDŁOWSKA Agnieszka, R-rz, ul. Lotnicza /zap I/

MACHURA  Sebastian, R-rz, ul Orzeszkowej i SOBOŃ  Katarzyna, R-rz, ul. Orzeszkowej, /zap I/

Zachęcamy do lektury GOŚCIA NIEDZIELNEGO . Szczególnie teraz w czasie wakacyjnym powinniśmy mieć trochę czasu na lekturę prasy katolickiej, bądź jakiejś ciekawej pozycji książkowej. Wiedza religijna zdobyta w ten sposób pomaga nam w coraz lepszym rozumieniu prawd naszej wiary.

W naszej parafii odbywać się będzie cykl nauk przedmałżeńskich w następujące soboty o godz. 19.00: 5 – 12 – 19 września. Zachęcamy młodych planujących wstąpienie w sakrament małżeństwa