21.10.2008

Papieskie kremówki na Ostrogu!

Janie Pawle II - na Ostrogu o Tobie pamiętamy!!!

19 października 2008 r. po raz kolejny duchowo stał się obecny w naszej parafii papież JAN PAWEŁ II. Tym razem za sprawą KREMÓWEK!!! Były one rozprowadzane za dobrowolną ofiarą na cele parafii. Blisko 700 ciastek rozeszło się do południa /zabrakło już po Mszy św. o 10.30/. Sponsorem tej akcji został pan Franciszek Hosnowski, za co z całego serca mu dziękujemy. W ten radosny sposób przypomnieliśmy sobie naszego wielkiego rodaka i 30. rocznicę jego wyboru na następcę św. Piotra. Pamiętajmy także o jego wspaniałym nauczaniu i modlitwie w intencji rychłej beatyfikacji. Dochód z kremówek wyniósł 1655 zł. Dziękujemy i życzymy smacznego!!!


Krótka historia papieskiej kremówki

Kremówki papieskie szybko stały się powszechnym w Polsce symbolem swobody Jana Pawła II w kontaktach z ludźmi.W czasie publicznego wystąpienia w rodzinnych Wadowicach /1999 r./ papież wspominał swoją młodość w tym mieście, wymieniając między innymi kremówki z pobliskiej cukierni. Powiedział wówczas: po maturze chodziliśmy na kremówki... W ten sposób "kremówka wadowicka" stała się znana i chętnie spożywana w Polsce i na świecie. Nagranie udostępniamy poniżej.

Podziel się:
Galeria zdjęć (12)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij