08.01.2022

Ogłoszenia parafialne - 09.01.2022

Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenie Pańskiego. Tradycyjnie zachowujemy wystrój Bożonarodzeniowy i śpiewamy kolędy do 2. lutego. O godz. 16:30 nabożeństwo kolędowe; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik - Droga do Nieba. 

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Sowizrał, Rzeszowski, Latoch, Pundyk, Cieślik, Świerz. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- w poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- w czwartek o godz. 12:00 Nabożeństwo Fatimskie (modlitwa Anioł Pański, Adoracja i modlitwa różańcowa z rozważaniami i wspólnym śpiewem);

- w piątek o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ; również w piątek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas VII. Po jej zakończeniu nauka formacyjna przygotowująca do sakramentu bierzmowania;

- w sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (spowiedź św. w tygodniu przed Mszą św. rano i wieczorem;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30, w pozostałe dni rano i wieczorem po Mszy św., w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł. 

Do wieczności Pan Bóg powołał: 

Śp. Romana Wierzbickiego (ul. Bosacka), Reginę Kozik (ul. Armii Krajowej), Gertrudę Zimnicką (ul. Bosacka – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10 stycznia o godz. 11:00), Piotra Zawadzkiego (ul. Siwonia – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 stycznia o godz. 12:00), Alinę Kwiryńską (mieszkankę DPS). 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

W związku z trwającym w całym Kościele synodem, w imieniu Księdza Biskupa, zapraszamy osoby chętne wziąć udział na etapie konsutacji, a które nie należą do parafialnych rad duszpasterkich, na spotkanie dekanalnej grupy synodalnej, w sobotę 22 stycznia o godz. 14:30 do domu katechetycznego przy parafii Matki Bożej w Raciborzu. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do swojego duszpasterza po scenariusz spotkania. Więcej informacji dotyczących konsultacji w dekanacie raciborskich u ks. Artura Juzwy z parafii Matki Bożej.

 

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij