27.11.2021

Ogłoszenia parafialne - 28.11.2021

Dziś celebrujemy I Niedzielę Adwentu; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe, podczas którego będą błogosławione wieńce, świece i lampy adwentowe.    

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii; zaś w przyszłą na WMSD w Opolu; dziś przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie na niedzielę rodzinie Szendzielorz;         

- Pani Halinie, Genowefie i Renacie za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi za pracę w kościele;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za prace porządkowe na placu kościelnym;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Durlak, Olszyna, Sobota, Świątek, Zawadzki, Wielgus.

Informujemy, iż w przedsionku kościoła została wywieszona lista zatwierdzonych kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Dziś należy dokonać głosowania. Na stoliku zostały wystawione karty do głosowania, z której skreślamy jednego, dwóch lub trzech kandydatów – stawiając przy nich znak „x”. Wypełnione karty wrzucamy do wystawionego na stoliku koszyka. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Roraty, które od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17:00, zaś w soboty o godz. 8:00;

- Roraty dla dorosłych będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6:45, zaś w soboty o godz. 8:00; prosimy, aby na Roraty, zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli przychodzili z lampionami adwentowymi;

- tradycyjnie już zwracamy się z prośbą do tych, którzy chcieliby nas wspomóc w przygotowaniu drobnych upominków, które przygotowujemy dla dzieci każdego dnia podczas Rorat; 

- na plebanii można już nabywać świece Caritasu (małe – 5zł, duże – 12 zł) i opłatki wigilijne; 

- w tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca – poranne Msze św. według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ, w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP –  różaniec wynagradzający zostanie odmówiony przed Mszą św. o godz. 7:00, zaś od godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi (w tygodniu spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą); także o  godz. 17:00 nauka przedchrzcielna na salce dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu grudniu i styczniu; 

- w piątek – kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania dla klasy VI; zapraszamy na Roraty o godz.17:00, a następnie nauka;

- odwiedziny chorych świąteczno-noworoczne odbędą się przed 4 niedzielą Adwentu, tj. w sobotę 18 grudnia od godz. 8:00;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny;  

- w przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Mikołaja w Raciborzu;  

- do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. -  Jezierska Eleonora (DPS), Herud Beata (Lotnicza), Oliwa Janusz (Cecylii), Mrozik Sebastian (Chopina) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij