13.11.2021

Ogłoszenia parafialne - 14.11.2021

Dziś celebrujemy XXXIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne;

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; dziś również zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie; zaś w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie na niedzielę rodzinom: Stopa – 1 osoba, Jaroszewicz – 2 osoby, Rusnak – 2 osoby, Rybak – 1 osoba, Barabasz – 2 osoby;

- Pani Halinie, Genowefie i Renacie za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi za pracę w kościele i wokół kościoła;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi i Panu Leszkowi za prace porządkowe na placu kościelnym

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Siemiński, Zając, Sokołowski, Klimczuk, Nieżychowska, Barucka, Wilman.

Pragniemy poinformować, iż w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Jednocześnie przypominamy, iż dzisiaj kończy się okres zgłaszania kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kto jeszcze tego nie uczynił, może przy wyjściu z kościoła na stoliku wypisać na kartce swoich kandydatów (max. 3 osoby) i zostawić ją w koszyku.

Lista wyborcza kandydatów zostanie podana do publicznej  wiadomości w przyszłą niedzielę 21 listopada, zaś wybory odbędą się w niedzielę 28 listopada.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek -  o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek -  o godz. 16:30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z klas I -V;

- w piątek – o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ;  serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 uczniów klas VIII, po której nauka przyg. do sakr. Bierzmowania;

- w sobotę – o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą;

- w niedzielę – 21 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla w Kościele seminaryjnym w Opolu Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Początek o godz. 10:30;  również w tym dniu w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 12:00 do liturgicznej Służby Ołtarza zostanie włączonych trzech chłopców, a 6 kandydatów na lektora zostanie ustanowionych lektorami.

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piki od 16:30 do 17:00, w pozostałe dni rano i wieczorem po Mszy świętej;

- Informujemy, iż wyjazd na Jasną Górę nastąpi z dużego parkingu (vis a vis) kościoła w poniedziałek 15 listopada o godz. 15:30.

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. - Agnieszkę Kastelik (z ul. Królewskiej), Łukasza Wiatr (z ul. Rudzkiej) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...