10.10.2021

Ogłoszenia parafialne - 10.10.2021 r.

Obchodzimy XXVII Niedzielę Zwykłą; o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii Kiermasz, czyli Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła.

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia.

BOG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie: Tesarski

- Pani Małgorzacie i Panu Januszowi za ufundowanie drugiej nowej gablotki przy wejściu do kościoła;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace przy parafii;

- Panu Tadeuszowi za prace;

- Pani Halinie i Pani Genowefie za prace porządkowe na placu przykościelnym;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Lotniczej: Cybulski, Magdziak, Ciężyk, Pawlas, Bielewicz, Huk.

Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku odprawiamy w naszym kościele w tygodniu o 17:30, zaś w niedziele o 16:30.

Informujemy, iż w miesiącu październiku nie będzie Mszy św. szkolnej we wtorki o godz. 16:30, natomiast zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas I-V we wtorki na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

Od jutra, tj. od poniedziałku rozpoczynamy przyjmowanie intencji za żywych  - rocznicowych i jubileuszowych.

Zapraszamy chłopców do grupy Ministranckiej, spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:00 na salce przy kościele, a także dziewczynki do grupy Marianek, których spotkania odbywają się również w soboty o godz. 11:00 na salce przy kościele.

Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze św. dla dzieci, które będą odprawiane zawsze o godzinie 12:00.

Prosimy rodziców dzieci, aby zwróciły uwagę, by nie rysować i niszczyć farby na ławkach.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w środę o godz. 12:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie;

- w piątek na godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas VIII na wieczorną Mszę św. i naukę przygotowującą do sakramentu bierzmowania;

- w sobotę  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; w tygodniu spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą św.;

- Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem (ew. w zakrystii).

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- w środę – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w sobotę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

Z tyłu kościoła w gablocie znajdują się plakaty z ofertami pracy.

Zainteresowani proszeni są o zapoznanie się ze szczegółami.