26.09.2021

Ogłoszenia parafialne - 26.09.2021 r.

Obchodzimy XXVI Niedzielę Zwykłą; o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne, zaś o godz.18:00 na koncert organowy. Dziś również w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych. 

KOLEKTY: dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu.           

BOG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie Weczerek;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim i wokół kościoła;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Lotniczej:

Ogrodnik, Fojcik, Cymler, Kwiatkowski, Skowronek, Kotarba. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek o godz. 16:30 zapraszamy przedszkolaków i uczniów z klas I-V na Mszę Św. szkolną;

- w piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe - odprawiane w tygodniu o 17:30, zaś w niedziele o 16:30; również w piątek na godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas VI na wieczorną Mszę św. i naukę przygotowującą do sakramentu bierzmowania;

- w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Poranne Msze św. według intencji wskazanych: w piątek w intencji Czcicieli NSPJ, w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP - różaniec wynagradzający zostanie odmówiony po Mszy św., zaś od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; również o godz. 17:00 w salce nauka przedchrzcielna;

- w sobotę także od godz. 8:00 odwiedziny chorych; chętnych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii lub bezpośrednio u księży;

- Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem (ew. w zakrystii). 

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we wtorek - wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła; w piątek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; w sobotę - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. 

Zapowiedzi przedślubne:

Sandra Kiełtyka z Raciborza i Kacper Hajduk z Raciborza - zap. III.

Joanna Kołtun z Raciborza i Jakub Kaczorowski z Raciborza - zap. II. 

Dla młodzieży:

W dniach od 1 do 3 października na Górze św. Anny odbędzie się spotkanie dla młodzieży (od pierwszych klas szkoły ponadpodstawowej) - Ławka Go, pod hasłem: „Opowiedz mi o marzeniach". Chętnych prosimy o kontakt z ks. Damianem i o. Innocentym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij