18.09.2021

Ogłoszenia 18.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20 września 2021
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy XXV Niedzielę Zwykłą; o godz. 16:30 zapraszamy na niedzielne nieszpory, zaś o godz. 18:00 na koncert.

• KOLEKTY: Dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafo; dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Afganistanu.
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy rodziny z ul. Lotniczej: Dzięba, Homin, Kośmidek, Bugaszewski, Duda, Weczerek
- z tyłu kościoła na stoliku wystawione są karty do oddawania głosów na projekt obywatelski „Zielone płuca Ostroga". W deklaracji trzeba na pierwszej stronie wpisać imię i nazwisko, data i rok urodzenia, zaznaczyć, że jest się mieszkańcem Raciborza i na drugiej złożyć podpis. Wypisane deklaracje zostawiamy na stoliku. Zachęcamy do głosowania również w tygodniu.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- w poniedziałek o 17.30 nabożeństwo do Ducha Świętego;
- we wtorek zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas I-V na Mszę św. szkolną o godz. 16.30;
- w czwartek zapraszamy uczniów klas VIII na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie przygotowujące do bierzmowania;
- w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do CPJ. Serdecznie zapraszamy w tym dniu uczniów z klas I szkoły ponadpodstawowej na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania;
- w sobotę zapraszamy naszych parafian do udziału w Hubertusie, który odbędzie się tradycyjnie na Ostrogu przy ulicy Huzarskiej 20. Początek o godz. 11:00. Msza św. będzie tam odprawiona o godz. 11:30; o godz. 17:00 w kościele wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi;.
- spowiedź św. w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.;
- Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem.

- w nd 26.09.2021 zapraszamy na koncert organowy, w wykonaniu uczniów i absolwentów E. Włosek-Żurawieckiej i S. Pielczyka

W liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wsp. św. Męczenników: Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
- we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
- czwartek – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Zapowiedzi przedślubne: Sandra Kiełtyka z Raciborza i Kacper Hajduk z Racioborza - zap. II.

Do wieczności Pan Bóg powołał śp.: Jerzego Miłota z ul. Bosackiej - wieczny odpoczynek

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „UMIEM RACIBÓRZ”
ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia grupowe rozwijające
umiejętności społeczne (TUS) dla dzieci w wieku 6 - 10 lat
z zaburzeniami rozwojowymi, ze spektrum autyzmu,
niepełnosprawnościami sprzężonymi i niepełnosprawnością
intelektualną.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 515 331 703.
Ilość miejsc ograniczona.
/Szkoła mieści się przy ulicy Cecylii 28/