30.05.2021

Ogłoszenia Parafialne 30.05.2021

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej; o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe;

  • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby parafii a w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- paniom z Żywego Różańca za prace przy kwiatach przy kościele;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Książęcej: Tomkiel, Rydzak, Mańkowski, Praszelik, Pietrzak, Sinszek;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

W kościele, podczas obrzędów kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15m2   (nasza parafia 67 osób); obowiązuje zasada noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz zasada dystansowania się  (1,5 metra odległości);

-  kościół będzie zamykany po Mszy wieczornej za względu na incydent z pijakami w zeszłym tygodniu;

- w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP; o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo majowe;

- we wtorek wspomnienie św. Justyna, Męczennika oraz Dzień Dziecka;

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; Msze według intencji wskazanych w czwartek o godz. 9:00 za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ i w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników, po Mszy Różaniec wynagradzający; 

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało; Msze św. o godz. 7:30, 9:00 po niej procesja, 11:30 i wieczorna o 17:00; procesje Bożego Ciała odprawimy na placu kościelnym do czterech ołtarzy:1) kaplica Ogrójca 2) kaplica Bożego Grobu 3) przy figurze MB Bolesnej  4) pod werandą plebanii; prosimy o przygotowanie ołtarzy te same grupy co w terenie; starajmy się też przystroić okna na Boże Ciało mimo, że procesja odbędzie się przy kościele – jest to zewnętrzny znak naszej wiary i przynależności do Kościoła Katolickiego; Oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św. dookoła kościoła z krótkim nabożeństwem do NSPJ;

- zapraszamy w najbliższy czwartek na procesję Bożego Ciała dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, jak również małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami;

- w piątek o godz. 17:30 nabożeństwo do C.P.J;

- w sobotę wspomnienie św. Bonifacego Biskupa i Męczennika; od godz. 8:00 odwiedziny chorych; o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna dla wszystkich, którzy będą chrzcić w miesiącu czerwcu  i później; od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazji do Spowiedzi;

-  Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30, w pozostałe dni tygodnia po porannej i wieczornej Mszy Świętej; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny;

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Gabrielę Pilną zamieszkałą przy ul. Pszczyńskiej;

 Śp. Anielę Sternadel zamieszkałą przy ul. Bosackiej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij