Ogłoszenia 28 VI 2009 r.
28.06.2009

Ogłoszenia 28 VI 2009 r.

Ostatnia niedziela czerwca to XIII Niedziela zwykła. Kończy się miesiąc poświęcony Sercu Bożemu. Przypominamy, że w lipcu dawniej szczególnie gorąco czczono Krew Pańską...

Kolekta na potrzeby naszej parafii, w poniedziałkowe święto na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
Szczególnie:
za sprzątanie rodzinie Krzemińskich – 3 osoby.

Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia 28: Machniak, Mrozek, Sznicer, Mikulska, Mielnik.

W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Msze święte o: 6.45, 8.00, 16.00 i 18.00;
- także w poniedziałek o 17.45 zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego. Jest możliwość polecania podczas tego nabożeństwa Duchowi Św. osoby, która potrzebuje modlitwy, przeżywa trudności itp. Wystarczy wpisać jej imię na specjalną karteczkę, rozerwać ją na dwie części, jedną przynieść na koronkę a drugą zachować lub ofiarować tej osobie. Karteczki są wyłożone przy bocznym ołtarzu CPJ;
- przypadną pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – zapraszamy na Msze święte;
- w sobotę odwiedzimy chorych – prosimy o zgłoszenia. O 17.00 okazja do spowiedzi.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Apel Jasnogórski w przyszłą niedzielę, 5 lipca. Wyjazd o godz. 13.00, powrót późnym wieczorem. Koszt: 25 zł. Zapisy już dziś po Mszach świętych w zakrystii. W programie nie będzie Eucharystii.

Pozostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do sanktuariów diecezji przemyskiej i do Lwowa w terminie: 26 – 29 lipca. Konieczne jest posiadanie paszportu.

Informujemy, iż w naszej parafii odbędzie się akcja stacji krwiodawstwa w niedzielę 26 lipca, pomiędzy 8.30 a 14.00. Konieczne jest wylegitymowanie się dowodem osobistym.