17.01.2021

Ogłoszenia Parafialne 17.01.2021

Przeżywamy II Niedzielę w Okresie Zwykłym Roku Liturgicznego; o godz. 16:30 nieszpory niedzielne połączone z modlitwą o jedność chrześcijan;

• KOLEKTY: dziś i  za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii;
  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za złożenie ofiary na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzie: Mrozik

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej: Zakościelny, Krużycki, Lewczuk, Młynarski i Doktór-Berend;

Informujemy, że na mocy Dekretu z dnia 24.11.2020r. odwiedziny duszpasterskie w tym roku zostały odwołane. W miejsce Kolędy będą odprawiane Msze Święte w kolejne niedziele stycznia o godz. 10:30,  z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok A.D. 2021 dla Parafian; z tyłu kościoła będą wyłożone do zabrania obrazki kolędowe i naklejki na drzwi z oznaczeniem C+M+B (Christus Mansionem Benedicat)

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; dzień Babci;

- w piątek dzień Dziadka;o godz. 17:30 nabożeństwo do C.P.J;

- w sobotę  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta;

- w tygodniu Spowiedź kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna; przyjmowane są już intencje na rok A.D. 2021;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

śp. Ilonę Lindner zamieszkałą przy ul. Siownia; śp. Gizelę Grzesiczek zamieszkałą przy ul. Odrzańskiej i śp. Danutę Małek zamieszkałą przy ul. Grzonki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Hasło tygodnia: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii Jana 15,1–17. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

Dzień 1: Przyjmując wybranie

Dzień 2: Dojrzewając wewnętrznie