03.01.2021

Ogłoszenia Parafialne 03.01.2021

Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim; o godz. 16:30 nieszpory kolędowe;

  • KOLEKTY: dziś na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii; kolekta z 6 stycznia będzie przeznaczona na Misje;
  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za złożenie ofiary na posprzątanie naszego kościoła rodzinom: Bartusz i Dybilas;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej: Kowalczyk, Pankiewicz, Krawiński, Fijałkowski i Tokarczyk;

Informujemy, że na mocy Dekretu z dnia 24.11.2020r. odwiedziny duszpasterskie w tym roku zostały odwołane. W miejsce Kolędy będą odprawiane Msze Święte w kolejne niedziele stycznia o godz. 10:30, z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok A.D. 2021 dla Parafian; z tyłu kościoła będą wyłożone do zabrania obrazki kolędowe i naklejki na drzwi z oznaczeniem C+B+M (Christus Mansionem Benedicat)

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Msze w porządku niedzielnym; po Mszach poświęcenie kadzidła, kredy i wody;

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia zapraszamy do przeżycia Rodzinnego Orszaku Trzech Króli, który polegać będzie na nawiedzeniu co najmniej 6 stajenek w kościołach Raciborza oraz na Rynku. Można będzie 6 stycznia zabrać przygotowany „Paszport uczestnika Orszaku” (lub wydrukować go samemu),      zdobyć okolicznościowe pieczątki potwierdzające obecność w kościołach. Po Orszaku można zgłosić swój udział na stronie www.nspjraciborz.pl/orszak.html. Pierwszych 50 osób otrzyma kalendarze książkowe. Zapraszamy do wspólnego kolędowania...

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca; poranne Msze według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie i w piątek  w intencji Czcicieli NSPJ; 

- w sobotę  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta;                   

- w tygodniu Spowiedź kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna; przyjmowane są już intencje na rok A.D. 2021;

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Marię Wardenga zamieszkałą przy ul. Agnieszki i Śp. Gertrudę Piznal zamieszkałą przy ul. Piwnej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij