27.09.2020

Ogłoszenia Parafialne27.09.2020

Obchodzimy XXVI Niedzielę w Okresie Zwykłym; o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne; po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy serdecznie na koncert organowy w ramach Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai – koncert uczniów i absolwentów klasy organów pani Elżbiety Włosek-Żurawieckiej, szczegóły na plakatach;

 • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień kolekta na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne; za tydzień zbiórka do puszek na Świętopietrze – przeniesiona z 29 czerwca;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- Państwu Stanisławie i Stanisławowi, Panu Marianowi za prace porządkowe w ogrodzie farnym, za skoszenie trawy; oraz Paniom: Halinie i Genowefie za prace wokół naszego kościoła i starego cmentarza;

- do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Duraj, Naciuk, Dradrach, Bugla i Marcinków;

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika; w ramiach ogólnoświatowej akcji Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie – rozpoczęcie o godz. 14:45 w kościele a następnie przejście na parking vis a vis kościoła; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Św.;

- we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; o godz. 16:30 Msza Święta Szkolna;

- w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła;

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; poranne Msze według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, w piątek  w intencji Czcicieli NSPJ i w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników; 

- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktor Kościoła; rozpoczynamy miesiąc różańcowy; serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcem Świętym; nabożeństwa różańcowe  z rozważaniami w tygodniu o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 16:30;

- w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8  Szkoły Podstawowej;

- w sobotę po porannej Mszy odmówiony zostanie różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 comiesięczne odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży); od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;

- Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą św.;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30  w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św.,  w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia w kościele (zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.11.2020
  więcej »
 • 14.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020
  więcej »
 • 08.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 08.11.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij