16.08.2020

Ogłoszenia Parafialne 16.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   

16 sierpnia 2020

Obchodzimy XX Niedzielę w Okresie Zwykłym; popołudniu zapraszamy na godz. 16:30 na nieszpory niedzielne;

 • KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii                                 
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii: Panu Marianowi za okoszenie cmentarza, Państwu: Stanisławie i Stanisławowi oraz Panom: Tadeuszom za prace w ogrodzie farskim i przy kościele;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie: Reginie Zawadzkiej, Grażynie Błaszków, Genowefie Kutela;

- do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Kobylański, Doszczak, Lepiorz, Bedronka, Lebok

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie ma nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

- w poniedziałek uroczystość św. Jacka prezbitera, głównego patrona metropolii górnośląskiej. W dniach od 16 do 22 odbywać się będzie 44 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. 17 sierpnia tj. poniedziałek o godz. 900 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pątników. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników zachęcamy pozostałych wiernych do podjęcia duchowego pielgrzymowania łącząc się każdego dnia w modlitwie.

- w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

- w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

- w sobotę wspomnienie NMP Królowej; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

-  Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą św.;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św., a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia w kościele (zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

22 sierpnia w sobotę od godziny 9:00 na placu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Do wieczności Bóg powołał Alicję Kuca, Janinę Czeryna Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.     

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.11.2020
  więcej »
 • 14.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020
  więcej »
 • 08.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 08.11.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij