25.07.2020

Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020

Obchodzimy dziś Uroczystość św. Anny – Matki NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji; obchody odpustowe na Górze św. Anny – szczegółowe informacje na plakacie; o godz. 10:30 Msza w intencji kierowców z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, a po Mszy poświęcenie pojazdów; popołudniu zapraszamy na godz. 16:30 na nieszpory niedzielne;

 • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne;                                         
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- panom Marianowi , Tadeuszowi i Norbertowi oraz państwu Stanisławie i Stanisławowi za pomoc  w pracach przy kościele i w ogrodzie farnym, panu Stanisławowi i Marianowi za skoszenie trawy; pani Genowefie, Joannie i Renacie  za prace przy kwiatach wokół naszego kościoła;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie:

- do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Opala, Sobota, Sikibińska, Rąpała i Pokorny

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie ma nabożeństw  do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

- w poniedziałek wspomnienie św. Joachima, Ojca NMP;

- w środę wspomnienie św. Marty;

- w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; wieczorna Msza będzie celebrowana jako Msza Zbiorowa za zmarłych – intencje można składać przed Mszą w zakrystii;

- w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, a zarazem pierwsza sobota miesiąca; o godz. 6:45 różaniec wynagradzający; poranna Msza według wskazanej intencji; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;

-  Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranna i wieczorną Mszą Świętą;

- w przyszłą niedzielę poranna Msza w języku łacińskim;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej  i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia w kościele (zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.      

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Zdzisława Frątczaka zamieszkałego przy ul. Grzonki (Dom Złotej Jesieni)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.11.2020
  więcej »
 • 14.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020
  więcej »
 • 08.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 08.11.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij