28.06.2020

Ogłoszenia Parafialne 28.06.2020

Obchodzimy dziś XIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; w naszej parafii gościmy ks. Adriana Bombelka – Dyrektora Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu – Ostróg, który głosi dziś Kazania; popołudniu zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16:30;

 

 • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu  i inne instytucje diecezjalne;                                          
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- panom Marianowi i Tadeuszowi oraz państwu Stanisławie i Stanisławowi za pomoc w pracach przy kościele i w ogrodzie farnym, panu Stanisławowi i Marianowi za skoszenie trawy;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Wardenga, Hercog

- do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny:

Dapa, Mrozowicz, Madaliński, Rogalski i Godziek

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Rozpoczynamy czas wakacyjny przypominamy, że od poniedziałku do końca sierpnia poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie będzie nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

- w poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; dodatkowa Msza Święta o godz. 16:00; po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca poranne Msze według wskazanych intencji: w czwartek za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę do Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników;

- w piątek Święto Świętego Tomasza, Apostoła

- w sobotę o godz. 16:30 nauka przedchrzcielna w salce katechetycznej dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu lipcu;  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;

-  Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranna i wieczorną Mszą Świętą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej  i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia w kościele (zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.      

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Wiesława Białego zamieszkałego przy ul. Morawskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 10.01.2021
  Ogłoszenia Parafialne 10.01.2021
  więcej »
 • 03.01.2021
  Ogłoszenia Parafialne 03.01.2021
  więcej »
 • 20.12.2020
  Ogłoszenia Parafialne 20.12.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij