W procesji za Jezusem
13.06.2009

W procesji za Jezusem


11 czerwca przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej...


Niezwykle ciekawa jest geneza Bożego Ciała. Wiąże się ona z osobą bł. Juliany, która dostąpiła nadprzyrodzonej wizji. Ujrzała w niej lśniącą tarczę księżyca z widocznym na jej polu wyszczerbieniem. Juliana nie rozumiejąc uporczywie powtarzającego się zjawiska, podczas modlitwy prosiła Boga o światło konieczne do rozszyfrowaniu zagadki. W roku 1210 od samego Zbawiciela otrzymała następującą odpowiedź: „Księżyc obrazuje współczesny Kościół, cząstka Księżyca przedstawia brak jednej uroczystości w Kościele”. W taki oto sposób w kalendarz Kościoła wpisano tę uroczystość poświęconą Najświętszemu Sakramentowi.
W naszej parafii o godz. 9.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia, po której wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Nowa trasa, wytyczona ze względu na remont mostu, okazała się strzałem w dziesiątkę. Pięknie przygotowane ołtarze, chodniki,  okna i obejścia upiększyły naszą modlitwę. Wielu Parafian pokazało w ten sposób swe przywiązanie do Jezusa i gotowość ponoszenia ofiary, nie tylko w postaci datków, ale także swojej pracy i zaangażowania. Wiemy, że niektórzy od wczesnych godzin porannych przygotowywali imponująco długi chodnik od kościoła aż do drugiego ołtarza! Dziękujemy im za to! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszej procesji!
Boże Ciało jest pięknym świętem. Syćmy się nim jeszcze przez całą oktawę i bądźmy z Jezusem podczas wieczornych procesji dokoła kościoła.

Podziel się:
Galeria zdjęć (8)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij