21.02.2020

Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020

Przeżywamy VII Niedzielę w Okresie Zwykłym; dziś rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przygotowujące parafię do owocnego przeżycia wielkopostnej pokuty;      po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazji do Adoracji; plan na poniedziałek i wtorek wywieszony w gablotach;  o godz. 16:30, na zakończenie adoracji, odbędzie się nabożeństwo (dziś nieszpory); prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba;

 

vKOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii  w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjale Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;

vBÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Skornia, Bednarski, Molenda, Polak, Lebid i Kolowca;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek o godz. 16:30 Msza Święta Szkolna;

- w środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do obchodu misterium paschalnego; Msze w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem  o godz. 6:45; 8:00; 10:00; 16:00; i 18:00; akt posypania głów popiołem tradycyjnie w czasie Mszy po homilii; od środy rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty; w czasie Wielkiego Postu zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach pokutnych (w piątek Droga Krzyżowa i w niedzielę Gorzkie Żale);

- w piątek  o godz. 17:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej; wieczorna Msza będzie celebrowana w intencji zbiorowej za zmarłych, intencje można składać przed Mszą w zakrystii;  na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z trzeciego rocznika przygotowania (tj.: klasa 8 SP i 1 Ponadpodstawowa), po Mszy spotkanie formacyjne;

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;                

 - Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- w niedzielę poranna Msza celebrowana będzie w języku łacińskim; popołudniu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym,               które w tym roku wygłosi nasz wikariusz ks. Jacek Olewicz;

- doroczne rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii odbędą się w dniach 22 – 25 marca, a poprowadzi je ks. Grzegorz Bracik z Rybnika;         

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę    i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Jan Paciok Śp. Tadeusz Smyk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 19.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 20.06.2021
  więcej »
 • 12.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 13.06.2021
  więcej »
 • 05.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 06.06.2021
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij