Ogłoszenia 7 VI 2009 r.
07.06.2009

Ogłoszenia 7 VI 2009 r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej odbywa się nasza piesza pielgrzymka do Sanktuarium MB Raciborskiej. Jest to modlitwa dziękczynna za ocalenie Ostroga od epidemii cholery, przeżywamy ją po raz 178! Dziś także w Polsce DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA Bogu za wszelkie łaski na przestrzeni naszej historii.

Kolekta dziś – na Kurię i Seminarium za tydzień – na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem dziś zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
- za sprzątanie rodzinom: Mróz, Piwowarska i Szymańska
- za malowanie rodzinie Kantyka i Paniom

Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia 24 i 26: Nowak, Georg, Banaś, Kawecki, Winkler.

W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek o 17.45 zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego;
- we wtorek Msza szkolna o 16.30;
- w czwartek Boże Ciało. Procesja wyruszy po Mszy świętej o godz. 9.00. Prosimy raz jeszcze o zaangażowanie w budowę ołtarzy i udekorowanie okien i obejść na trasie procesji. Kazania tego dnia wygłosi ks. diakon Zygmunt Nagel z naszego WSD w Opolu;
- od piątku rozpoczniemy procesje eucharystyczne dokoła k – ła w Oktawie Bożego Ciała. W sam piątek wyjątkowo o 18.00 rozpocznie się Msza święta, po niej nabożeństwo i procesja. Podobnie w sobotę, w niedzielę procesja o 16.30;
- w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 błogosławieństwo pojazdów – zapraszamy, zwłaszcza, że przed nami wakacyjne wyjazdy.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa; w sobotę: 10.00 – lektorzy i wszyscy ministranci.

Zapisanych na pielgrzymkę do Włoch prosimy o wpłatę zaliczki 500 zł u ks. Wojciecha – do 15 czerwca!!!

Polećmy Bogu zmarłą Grażynę WILLIGER, lat 47, zam. ul. Kościuszki – pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...