26.01.2020

Ogłoszenia Parafialne 26.01.2020

Dziś przeżywamy III Niedzielę w Okresie Zwykłym; Papież Franciszek postanowił, aby była ona obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego; (30 września 2019 r. w Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis” papież Franciszek zaznaczył, że ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”; Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła); o godz. 16:30 nabożeństwo nieszporów; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba;
 KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne, a przed kościołem zbiórka do puszek na Klasztory Klauzurowe;
 BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za złożoną ofiarę na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Dudziak, Rudnik, Junka i Musioł
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny:
Kucia, Pasternak, Kuliga, Micek i Szafirski

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;
- we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła; na godz. 6:45 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę Świętą Dziękczynną z okazji 70 rocznicy urodzin naszego ks. Proboszcza Jerzego Hetmańczyka; o godz. 16:30 Msza Święta Szkolna;
- w czwartek o godz. 6:45 Msza Święta Dziękczynna z okazji kolejnej rocznicy urodzin naszego Wikariusza o. Innocentego Marka Ruseckiego;
- w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, Prezbitera; o godz. 17:30 nabożeństwo do C.P.J; na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z III rocznika przygotowania(tj.: klasa 8 SP i klasa 1 Ponadpodstawowa); po Mszy spotkanie formacyjne; prosimy przenieść uzupełnione formularze, które były ostatnio rozdawane;
- w sobotę rozpoczynamy miesiąc lutu – pierwsza sobota miesiąca; poranna Msza do Niepokalanego Serca NMP a po niej różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 co miesięczne odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży); od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi; o godz. 17:00 w salce katechetycznej nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu lutym;
- Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;
- w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem MB Gromnicznej; podczas Mszy będziemy błogosławić gromnice; a po Mszach udzielać błogosławieństwa ku czci św. Błażeja; dzień 02 lutego to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego;
- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 10.01.2021
  Ogłoszenia Parafialne 10.01.2021
  więcej »
 • 03.01.2021
  Ogłoszenia Parafialne 03.01.2021
  więcej »
 • 20.12.2020
  Ogłoszenia Parafialne 20.12.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij